GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 5474413
*
nr 547 4413
Keramik
Parti Kina/ Japan
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2008
kl 17:29:03
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien japan japansk keramik kina kinesisk kinesiskt
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26
-
4105 Servisdelar
Mat- och kaffeservis, 45 st ca, Ulla Procopé (1921..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:09
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19
*
Keramik
nr 547 4413
Keramik
Parti Kina/ Japan
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2008 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien japan japansk keramik kina kinesisk kinesiskt
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:28 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26 -
4105 Servisdelar
Mat- och kaffeservis, 45 st ca, Ulla Procopé (1921..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:09 -
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19